info@bradentonmotorsports.com


2013 BMP Results & Points

SUSAN KEEN MEMORIAL
AUGUST 31, 2013
TOP ET (Box) Race #1
August 31, 2013
Winner:
David Guerra
Runner Up:
CJ Keen
 
 
       
TOP ET (Box) Race #2
August 31, 2013
Winner:
Gary Marshall
Runner Up:
Troy Williams Jr
 
Bradenton Points
X Points
1 2694 TODD OSTING TAMPA, FL 390
2 NX78 JERRY NORTON BRADENTON, FL 371
3 GX52 DAVID GUERRA TAMPA, FL 364
4 2X55 STEVE CABLE SEMINOLE, FL 362
5 TX28 MARK MULLEN BRADENTON, FL 360
6 AX22 BRIAN GASPER PT. CHARLOTTE, FL 330
7 250D JOE DAVIDE SEMINOLE, FL 320
8 9496 DAVID PITTS TEMPLE TERRACE, FL 320
9 RX61 PAUL REBIS TAMAP 300
10 2X76 TIM BUTLER SARASOTA, FL 300
1 NX78 JERRY NORTON BRADENTON, FL 371
2 GX52 DAVID GUERRA ST. PETERSBURG, FL 364
3 2X55 STEVE CABLE BRANDON, FL 362
4 TX28 MARK MULLEN BRADENTON, FL 360
5 2X76 TIM BUTLER SARASOTA, FL 300
6 RX61 PAUL REBIS TAMPA, FL 300
7 2X59 JAMES BUNNER, JR. BUSHNELL, FL 280
8 1X61 MAX NUEBLER, III SARASOTA, FL 270
9 MX50 GARY MARSHALL N. FT. MYERS, FL 242
10 BX08 BILL IERNA SEMINOLE, FL 230
11 2XX8 JAY ADAMS MYAKKA, FL 221
12 AX22 BRIAN GASPER NORTH PORT, FL 220
MOD ET (Box)
August 31, 2013
Winner:
James Bunner Jr
Runner Up:
Kevin Roberts
Bradenton Points
X Points
1 2XX6 TIM BUTLER SARASOTA, FL 365
2 6X13 WAYNE GREER LAKE PLACID, FL 330
3 WX66 ROBERT WILSON PARRISH, FL 321
4 HX01 TIM HOWZE VENICE, FL 301
5 NX61 MAX NUEBLER, III SARASOTA, FL 290
6 2X1X JOE TILLMAN LONGWOOD, FL 282
7 2X94 NICK IANNELLI LONGWOOD, FL 281
8 JX33 LAURA ADAMS BRADENTON, FL 272
9 2X81 JON SIEGEL RIVERVIEW, FL 242
10 NX03 CHRIS ADAMS BRADENTON, FL 242
1 2XX6 TIM BUTLER SARASOTA, FL 365
2 6X13 WAYNE GREER LAKE PLACID, FL 330
3 WX66 ROBERT WILSON PARRISH, FL 321
4 HX01 TIM HOWZE VENICE, FL 301
5 NX61 MAX NUEBLER, III SARASOTA, FL 290
6 2X1X JOE TILLMAN LONGWOOD, FL 282
7 JX33 LAURA ADAMS BRADENTON, FL 272
8 2X94 NICK IANNELLI LONGWOOD, FL 251
9 NX03 CHRIS ADAMS BRADENTON, FL 242
10 1X11 KEVIN ROBERTS ST. PETERSBURG, FL 191
11 ;2X1A B.J. BIANCHI BRADENTON, FL 150
PRO BIKE
August 31, 2013
Winner:
Mike Mocny
Runner Up:
Luc David
 
1 2117 DENNIS STEWART ST. PETERSBURG, FL 284
2 291 ROY HAGADORN VENICE, FL 252
3 292 CANDY HAGADORN VENICE, FL 242
4 2X13 LUC DAVID BRADENTON, FL 191
5 2170 MIKE MOORE, JR. BRADENTON, FL 181
6 2017 TERRY TROYER OLD MYAKKA, FL 180
7 2056 DON RICHTER UNIVERSITY PARK, FL 170
8 2159 KEVIN PETERSON SARASOTA, FL 170
9 2721 DAN ABERG PALM HARBOR, FL 150
10 2705 NICK BOWLING, JR. HOLMES BEACH, FL 130
STREET BIKE
August 31, 2013
Winner:
Did not run
Runner Up:
Did not run
1 291 ROY HAGADORN VENICE, FL 276
2 277 MIKE MOCNY VENICE, FL 214
3 181 JONATHAN COLE BRANDON, FL 140
4 339 MANNY CARRASQUILLO CLEARWATER, FL 110
5 222 TIM PATRICK PINELLAS PARK, FL 92
6 225 WESLEY LEE ELLENTON, FL 80
7 203 DONALD BLACK, JR. ORLANDO, FL 72
8 836 MICHAEL MCMANUS CAPE CORAL, FL 41
9 4144 CHRIS SLATER CLEARWATER, FL 40
10 2057 SCOTT DELONG BOYNTON BEACH, FL 40
11 465 GARY RUSSELL ENGLEWOOD, FL 40
HARLEY
August 31, 2013
Winner:
Roy Hagadorn
Runner Up:
David Harrington
1 181 JONATHAN COLE BRANDON, FL 286
2 1 ROBERT SALEMME SEFFNER, FL 200
3 59 ALLEN GUY SARASOTA, FL 181
4 1176 DONNIE HUFFMAN LAKELAND, FL 174
5 4 MARK VOSS BRADENTON, FL 171
6 710 CHUCK BOTHE VALRICO, FL 160
7 51 RICH LACHAPELLE VALRICO, FL 141
8 2561 WESLEY LEE ELLENTON, FL 111
9 519 DAVID HARRINGTON LONGWOOD, FL 111
10 339 MANNY CARRASQUILLO CLEARWATER, FL 100
MASTER JR DRAGSTER
August 31, 2013
Winner:
Kayla Costello
Runner Up:
Brian Miller
Bradenton Points
X Points
1 275X KAYLA COSTELLO SEMINOLE, FL 257
2 220X DANIEL YOUNG PALM HARBOR, FL 256
3 2081 ROBBY OFFICER PALMETTO, FL 191
4 270X BRIAN MILLER WINTER HAVEN, FL 155
5 290X JARED KOONTZ PARRISH, FL 150
6 2022 JULIA BRANNEN DUNEDIN, FL 150
7 2099 ALEX MORTON RUSKIN, FL 140
8 264X ELIZABETH KEENE BRADENTON, FL 140
9 2033 TAYLOR BOULDRY SARASOTA, FL 131
10 214X CAMRYN FREDRICKSON PALM HARBOR, FL 120
11 225 HALEN RATH MYAKKA, FL 120
12 210X SIENA SCIGLIUTO SEMINOLE, FL 120
1 275X KAYLA COSTELLO SEMINOLE, FL 257
2 220X DANIEL YOUNG PALM HARBOR, FL 226
3 270X BRIAN MILLER WINTER HAVEN, FL 153
4 290X JARED KOONTZ PARRISH, FL 150
5 264X ELIZABETH KEENE BRADENTON, FL 140
6 261X BOBBY CRAFT MELBOURNE, FL 40
ADVANCED JR DRAGSTER
August 31, 2013
Winner:
T.J Butler
Runner Up:
Travis Logan
Bradenton Points
X Points
1 207X GAGE BURCH PALMETTO, FL 226
2 1984 CHRIS MORTON RUSKIN, FL 182
3 201X ALEXI STOUPAS DUNEDIN, FL 180
4 206X COLTON EVANS MYAKKA, FL 171
5 237X T.J. BUTLER SARASOTA, FL 152
6 2028 JOHNNY BRANNEN DUNEDIN, FL 152
7 2084X KATRINA CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 142
8 5473 TRAVIS LOGAN N. FT. MYERS, FL 132
9 2127 AUTUMN GREENE BRADENTON, FL 130
10 208X TROY CARPENTER N. FT. MYERS, FL 130
1 207X GAGE BURCH PALMETTO, FL 226
2 201X ALEXI STOUPAS DUNEDIN, FL 180
3 206X COLTON EVANS MYAKKA, FL 171
4 237X T.J. BUTLER SARASOTA, FL 152
5 2084X KATRINA CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 142
6 208X TROY CARPENTER N. FT. MYERS, FL 130
7 220X MICHAEL CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 110
BEGINNER JR DRAGSTER
August 31, 2013
Winner:
Ryan Gargett
Runner Up:
Nick Gueli
Bradenton Points
X Points
1 211X CODY KROHN Rotonda, FL 170
2 125X NICK GUELI ELLENTON, FL 125
3 2701 RYAN GARGETT PARRISH, FL 32
4 260X KATE CRAFT MELBOURNE, FL 31
1 211X CODY KROHN Rotonda, FL 170
2 125X NICK GUELI ELLENTON, FL 125
3 260X KATE CRAFT MELBOURNE, FL 31
   

MEMORIAL DAY WEEKEND BRACKET BASH
TOP ET (Box) Race #1
May 26, 2013
Winner:
Bryan Haas
Runner Up:
Gary Williams
 
 
       
TOP ET (Box) Race #2
May 26, 2013
Winner:
J.P. HIckmon
Runner Up:
Jerry Norton
 
 
Bradenton Points
X Points
1 TX28 MARK MULLEN BRADENTON, FL 310
2 NX78 JERRY NORTON BRADENTON, FL 291
3 2694 TODD OSTING TAMPA, FL 290
4 2X55 STEVE CABLE SEMINOLE, FL 282
5 9496 DAVID PITTS TEMPLE TERRACE, FL 280
6 250D JOE DAVIDE SEMINOLE, FL 260
7 AX22 BRIAN GASPER PT. CHARLOTTE, FL 260
8 GX52 DAVID GUERRA ST. PETERSBURG, FL 242
9 1X61 MAX NUEBLER, III SARASOTA, FL 230
10 2X76 TIM BUTLER SARASOTA, FL 230
11 2X59 JAMES BUNNER, JR. BUSHNELL, FL 230
12 RX61 PAUL REBIS TAMPA, FL 230
1 TX28 MARK MULLEN BRADENTON, FL 310
2 NX78 JERRY NORTON BRADENTON, FL 291
3 2X55 STEVE CABLE BRANDON, FL 282
3 GX52 DAVID GUERRA ST. PETERSBURG, FL 242
4 1X61 MAX NUEBLER, III SARASOTA, FL 230
5 2X76 TIM BUTLER SARASOTA, FL 230
6 RX61 PAUL REBIS TAMPA, FL 230
7 2X59 JAMES BUNNER, JR. BUSHNELL, FL 230
8 2XX8 JAY ADAMS MYAKKA, FL 201
9 BX08 BILL IERNA SEMINOLE, FL 160
10 AX22 BRIAN GASPER NORTH PORT, FL 150
11 2X64 GREG DAEKE OLDSMAR, FL 140
MOD ET (Box)
May 26, 2013
Winner:
Laura Adams
Runner Up:
Kyle Roberts
Bradenton Points
X Points
1 2XX6 TIM BUTLER SARASOTA, FL 315
2 WX66 ROBERT WILSON PARRISH, FL 301
3 6X13 WAYNE GREER LAKE PLACID, FL 290
4 HX01 TIM HOWZE VENICE, FL 281
5 JX33 LAURA ADAMS BRADENTON, FL 252
6 2X81 JON SIEGEL RIVERVIEW, FL 242
7 NX03 CHRIS ADAMS BRADENTON, FL 242
8 2X1X JOE TILLMAN LONGWOOD, FL 232
9 2X94 NICK IANNELLI LONGWOOD, FL 221
10 NX61 MAX NUEBLER, III SARASOTA, FL 220
11 F228 JOHN FROST SARASOTA, FL 200
12 6800 MARK OAKES VENICE, FL 200
1 2XX6 TIM BUTLER SARASOTA, FL 315
2 WX66 ROBERT WILSON PARRISH, FL 301
3 6X13 WAYNE GREER LAKE PLACID, FL 290
4 HX01 TIM HOWZE VENICE, FL 281
5 JX33 LAURA ADAMS BRADENTON, FL 252
6 NX03 CHRIS ADAMS BRADENTON, FL 242
7 2X1X JOE TILLMAN LONGWOOD, FL 232
8 ;2X1A B.J. BIANCHI BRADENTON, FL 220
9 NX61 MAX NUEBLER, III SARASOTA, FL 220
10 2X94 NICK IANNELLI LONGWOOD, FL 191
11 1X11 KEVIN ROBERTS ST. PETERSBURG, FL 150
PRO BIKE
May 26, 2013
Winner:
Dennis Stewart
Runner Up:
Candy Hagadorn
 
1 2117 DENNIS STEWART ST. PETERSBURG, FL 264
2 292 ROY HAGADORN VENICE, FL 222
3 292 CANDY HAGADORN VENICE, FL 222
4 2017 TERRY TROYER OLD MYAKKA, FL 160
5 2170 MIKE MOORE, JR. BRADENTON, FL 151
6 2159 KEVIN PETERSON PINELLAS PARK, FL 140
7 2721 DAN ABERG UNIVERSITY PARK, FL 130
8 2X13 LUC DAVID SARASOTA, FL 130
9 2056 DON RICHTER PALM HARBOR, FL 130
10 2705 NICK BOWLING, JR. HOLMES BEACH, FL 130
11 2057 SCOTT DELONG BOYNTON BEACH, FL 103
STREET BIKE
May 26, 2013
Winner:
Roy Hagadorn
Runner Up:
Tim Patrick
1 291 ROY HAGADORN VENICE, FL 276
2 277 MIKE MOCNY VENICE, FL 214
3 181 JONATHAN COLE BRANDON, FL 140
4 339 MANNY CARRASQUILLO CLEARWATER, FL 110
5 222 TIM PATRICK PINELLAS PARK, FL 92
6 225 WESLEY LEE ELLENTON, FL 80
7 203 DONALD BLACK, JR. ORLANDO, FL 72
8 836 MICHAEL MCMANUS CAPE CORAL, FL 41
9 4144 CHRIS SLATER CLEARWATER, FL 40
10 2057 SCOTT DELONG BOYNTON BEACH, FL 40
11 465 GARY RUSSELL ENGLEWOOD, FL 40
HARLEY
May 26, 2013
Winner:
Donnie Huffman
Runner Up:
Allen Guy
1 181 JONATHAN COLE Brandon, FL 256
2 1 ROBERT SALEMME SEFFNER, FL 180
3 4 MARK VOSS BRADENTON, FL 151
4 59 ALLEN GUY SARASOTA, FL 151
5 1176 DONNIE HUFFMAN LAKELAND, FL 134
6 710 CHUCK BOTHE VALRICO, FL 130
7 339 MANNY CARRASQUILLO CLEARWATER, FL 100
8 51 RICH LACHAPELLE VALRICO, FL 91
9 2561 WESLEY LEE ELLENTON, FL 91
10 519 DAVID HARRINGTON LONGWOOD, FL 90
MASTER JR DRAGSTER
May 26, 2013
Winner:
Danial Young
Runner Up:
Kayla Costello
Bradenton Points
X Points
1 220X DANIEL YOUNG PALM HARBOR, FL 256
2 275X KAYLA COSTELLO SEMINOLE, FL 195
3 2081 ROBBY OFFICER PALMETTO, FL 171
4 2033 TAYLOR BOULDRY SARASOTA, FL 131
5 290X JARED KOONTZ PARRISH, FL 130
6 2022 JULIA BRANNEN DUNEDIN, FL 130
7 264X ELIZABETH KEENE BRADENTON, FL 120
8 2099 ALEX MORTON RUSKIN, FL 110
9 270X BRIAN MILLER WINTER HAVEN, FL 102
10 225 HALEN RATH MYAKKA, FL 100
1 220X DANIEL YOUNG PALM HARBOR, FL 256
2 275X KAYLA COSTELLO SEMINOLE, FL 195
3 290X JARED KOONTZ PARRISH, FL 130
4 264X ELIZABETH KEENE BRADENTON, FL 120
5 270X BRIAN MILLER WINTER HAVEN, FL 102
6 261X BOBBY CRAFT MELBOURNE, FL 40
ADVANCED JR DRAGSTER
May 26, 2013
Winner:
Chris Morton
Runner Up:
Amanda Cole
Bradenton Points
X Points
1 207X GAGE BURCH PALMETTO, FL 226
2 1984 CHRIS MORTON RUSKIN, FL 162
2 2084X KATRINA CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 142
3 206X COLTON EVANS MYAKKA, FL 141
4 201X ALEXI STOUPAS DUNEDIN, FL 140
5 2028 JOHNNY BRANNEN DUNEDIN, FL 132
6 2127 AUTUMN GREENE BRADENTON, FL 130
7 208X TROY CARPENTER N. FT. MYERS, FL 110
8 220X MICHAEL CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 110
9 3464 AUSTIN LOGAN PT. CHARLOTTE, FL 90
10 237X T.J. BUTLER SARASOTA, FL 90
1 207X GAGE BURCH PALMETTO, FL 226
2 2084X KATRINA CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 142
3 206X COLTON EVANS MYAKKA, FL 141
4 201X ALEXI STOUPAS DUNEDIN, FL 140
5 220X MICHAEL CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 110
6 208X TROY CARPENTER N. FT. MYERS, FL 110
7 237X T.J. BUTLER SARASOTA, FL 90
BEGINNER JR DRAGSTER
May 26, 2013
Winner:
Cody Krohn
Runner Up:
Nick Gueli
 
Bradenton Points
X Points
1 211X CODY KROHN Rotonda, FL 170
2 125X NICK GUELI ELLENTON, FL 104
3 260X KATE CRAFT MELBOURNE, FL 31
1 211X CODY KROHN Rotonda, FL 170
2 125X NICK GUELI ELLENTON, FL 104
3 260X KATE CRAFT MELBOURNE, FL 31
   

TOP ET (Box)
May 11, 2013
Winner:
DAVID GUERRA
Runner Up:
STEVE CABLE
 
 
Bradenton Points
X Points
1 TX28 MARK MULLEN BRADENTON, FL 260
2 2X55 STEVE CABLE SEMINOLE, FL 232
3 2694 TODD OSTING TAMPA, FL 210
4 AX22 BRIAN GASPER PT. CHARLOTTE, FL 210
5 250D JOE DAVIDE SEMINOLE, FL 210
6 9496 DAVID PITTS TEMPLE TERRACE, FL 210
7 GX52 DAVID GUERRA ST. PETERSBURG, FL 182
8 NX78 JERRY NORTON BRADENTON, FL 170
9 2X76 JOHN MOORE SARASOTA, FL 160
10 2XX8 JAY ADAMS MYAKKA, FL 151
11 RX61 PAUL REBIS TAMPA, FL 150
12 1X61 MAX NUEBLER, III SARASOTA, FL 150
13 2X76 TIM BUTLER SARASOTA, FL 150


1 TX28 MARK MULLEN BRADENTON, FL 260
2 2X55 STEVE CABLE BRANDON, FL 232
3 GX52 DAVID GUERRA ST. PETERSBURG, FL 182
3 NX78 JERRY NORTON BRADENTON, FL 170
4 2XX8 JAY ADAMS MYAKKA, FL 151
5 2X76 TIM BUTLER SARASOTA, FL 150
6 1X61 MAX NUEBLER, III SARASOTA, FL 150
7 RX61 PAUL REBIS TAMPA, FL 150
8 2X59 JAMES BUNNER, JR. BUSHNELL, FL 120
9 MX50 GARY MARSHALL N. FT. MYERS, FL 110
10 2X41 FRED JOHNS PLANT CITY, FL 101

 
MOD ET (Box)
May 11, 2013
Winner:
CHRIS ADAMS
Runner Up:
KYLE ROBERTS
Bradenton Points
X Points
1 2XX6 TIM BUTLER SARASOTA, FL 265
2 HX01 TIIM HOWZE VENICE, FL 241
3 WX66 ROBERT WILSON PARRISH, FL 241
4 6X13 WAYNE GREER LAKE PLACID, FL 240
5 NX03 CHRIS ADAMS BRADENTON, FL 212
6 NX61 MAX NUEBLER, III SARASOTA, FL 200
7 F228 JOHN FROST SARASOTA, FL 200
8 2X1X JOE TILLMAN LONGWOOD, FL 192
9 2X81 JON SIEGEL RIVERVIEW, FL 192
10 2X94 NICK IANNELLI LONGWOOD, FL 191


1 2XX6 TIM BUTLER SARASOTA, FL 265
2 HX01 TIM HOWZE VENICE, FL 241
3 WX66 ROBERT WILSON PARRISH, FL 241
4 6X13 WAYNE GREER LAKE PLACID, FL 240
5 NX03 CHRIS ADAMS BRADENTON, FL 212
6 NX61 MAX NUEBLER, III SARASOTA, FL 200
7 2X1X JOE TILLMAN LONGWOOD, FL 192
8 2X94 NICK IANNELLI LONGWOOD, FL 161
9 JX33 LAURA ADAMS BRADENTON, FL 160
10 3X40 MARK STATON PLANT CITY, FL 111

PRO BIKE
May 11, 2013
Winner:
DENNIS STEWART
Runner Up:
CANDY HAGADORN
 
1 2117 DENNIS STEWART ST. PETERSBURG, FL 192
2 291 ROY HAGADORN VENICE, FL 172
3 292 CANDY HAGADORN VENICE, FL 161
4 2017 TERRY TROYER OLD MYAKKA, FL 140
5 2170 MIKE MOORE, JR. BRADENTON, FL 131
6 2721 DAN ABERG UNIVERSITY PARK, FL 130
7 2X13 LUC DAVID SARASOTA, FL 130
8 2056 DON RICHGTER PALM HARBOR, FL 130
9 2705 NICK BOWLING, JR. HOLMES BEACH, FL 110
10 2057 SCOTT DELONG BOYNTON BEACH, FL 103


STREET BIKE
May 11, 2013
Winner:
MIKE MOCNY
Runner Up:
ROY HAGADORN
 
1 291 ROY HAGADORN VENICE, FL 214
2 277 MIKE MOCNY VENICE, FL 184
3 181 JONATHAN COLE BRANDON, FL 100
4 339 MANNY CARRASQUILLO CLEARWATER, FL 80
5 225 WESLEY LEE ELLENTON, FL 80
6 203 DONALD BLACK, JR. ORLANDO, FL 72
7 222 TIM PATRICK PINELLAS PARK, FL 71
8 4144 CHRIS SLATER CLEARWATER, FL 40
9 2057 SCOTT DELONG BOYNTON BEACH, FL 40
10 465 GARY RUSSELL ENGLEWOOD, FL 40


HARLEY
May 11, 2013
Winner:
DONNIE HUFFMAN
Runner Up:
WESLEY LEE
1 181 JONATHAN COLE Brandon, FL 236
2 1 ROBERT SALEMME SEFFNER, FL 140
3 4 MARK VOSS BRADENTON, FL 131
4 710 CHUCK BOTHE VALRICO, FL 100
5 59 ALLEN GUY SARASOTA, FL 100
6 710 RICH LACHAPELLE VALRICO, FL 91
7 2561 WESLEY LEE ELLENTON, FL 80
8 339 MANNY CARRASQUILLO CLEARWATER, FL 80
9 1176 DONNIE HURRMAN LAKELAND, FL 72
10 519 DAVID HARRINGTON LONGWOOD, FL 70



MASTER JR DRAGSTER
May 11, 2013
Winner:
BRIAN MILLER
Runner Up:
DANIEL YOUNG
Bradenton Points
X Points
1 220X DANIEL YOUNG PALM HARBOR, FL 194
2 2081 ROBBY OFFICER PALMETTO, FL 151
3 275X KAYLA COSTELLO SEMINOLE, FL 144
4 2022 JULIA BRANNEN DUNEDIN, FL 110
5 270X BRIAN MILLER WINTER HAVEN, FL 102
6 225 HALEN RATH MYAKKA, FL 100
7 2033 TAYLORY BOULDRY SARASOTA, FL 91
8 290X JARED KOONTZ PARRISH, FL 90
9 2099 ALEX MORTON RUSKIN, FL 90
10 264X ELIZABETH KEENE BRADENTON, FL 90

1 220X DANIEL YOUNG PALM HARBOR, FL 194
2 275X KAYLA COSTELLO SEMINOLE, FL 144
3 270X BRIAN MILLER WINTER HAVEN, FL 102
4 290X JARED KOONTZ PARRISH, FL 90
5 264X ELIZABETH KEENE BRADENTON, FL 90
6 261X BOBBY CRAFT MELBOURNE, FL 40
ADVANCED JR DRAGSTER
May 11, 2013
Winner:
GAGE BURCH
Runner Up:
COLTON EVANS
Bradenton Points
X Points
1 207X GAGE BURCH PALMETTO, FL 186
2 2084X KATRINA CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 122
3 206X COLTON EVANS MYAKKA, FL 121
4 201X ALEXI STOUPAS DUNEDIN, FL 120
5 2028 JOHNNY BRANNEN DUNEDIN, FL 102
6 2127 AUTUMN GREENE BRADENTON, FL 100
7 1984 CHRIS MORTON RUSKIN, FL 100
8 220X MICHAEL CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 90
9 208X TROY CARPENTER N. FT. MYERS, FL 80
10 237X T.J. BUTLER SARASOTA, FL 70

1 207X GAGE BURCH PALMETTO, FL 186
2 2084X KATRINA CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 122
3 206X COLTON EVANS MYAKKA, FL 121
4 201X ALEXI STOUPAS DUNEDIN, FL 120
5 220X MICHAEL CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 90
6 208X TROY CARPENTER N. FT. MYERS, FL 80
7 237X T.J. BUTLER SARASOTA, FL 70

BEGINNER JR DRAGSTER
May 11, 2013
Winner:
Cody Krohn
Runner Up:
NICK GUELI
 
Bradenton Points
X Points
1 211X CODY KROHN Rotonda, FL 138
2 125X NICK GUELI ELLENTON, FL 83
3 260X KATE CRAFT MELBOURNE, FL 31


1 211X CODY KROHN Rotonda, FL 138
2 125X NICK GUELI ELLENTON, FL 83
3 260X KATE CRAFT MELBOURNE, FL 31


TOP ET (Box)
April 27, 2013
Winner:
Scott Oaks
Runner Up:
Jay Admas
 
 
Bradenton Points
X Points
1 TX28 MARK MULLEN BRADENTON, FL 200
2 9496 DAVID PITTS TEMPLE TERRACE, FL 190
3 2694 TODD OSTING TAMPA, FL 180
4 AX22 BRIAN GASPER PT. CHARLOTTE, FL 160
5 250D JOE DAVIDE SEMINOLE, FL 160
6 2X55 STEVE CABLE SEMINOLE, FL 151
7 4557 JOHN MOORE SARASOTA, FL 140
8 NX78 JERRY NORTON BRADENTON, FL 130
9 2X76 TIM BUTLER SARASOTA, FL 130
10 205P MIKE PAREMSKY WINTER HAVEN, FL 120
11 2465 SCOTT OAKES NOKOMIS, FL 112
12 2XX8 JAY ADAMS MYAKKA, FL 111
13 RX61 PAUL REBIS TAMPA, FL 110
1 TX28 MARK MULLEN BRADENTON, FL 200
2 2X55 STEVE CABLE BRANDON, FL 151
3 NX78 JERRY NORTON BRADENTON, FL 130
4 2X76 TIM BUTLER SARASOTA, FL 130
5 1X61 MAX NUEBLER, III SARASOTA, FL 120
6 2XX8 JAY ADAMS MYAKKA, FL 110
7 RX61 PAUL REBIS TAMPA, FL 110
8 2X41 FRED JOHNS PLANT CITY, FL 101
9 BX08 BILL IERNA SEMINOLE, FL 100
10 2X59 JAMES BUNNER, JR. BUSHNELL, FL 100
11 GX52 DAVID GUERRA ST. PETERSBURG, FL 90
MOD ET (Box)
April 27, 2013
Winner:
Tim Butler
Runner Up:
Tim Howze
Bradenton Points
X Points
1 2XX6 TIM BUTLER SARASOTA, FL 235
2 HX01 TIIM HOWZE VENICE, FL 211
3 WX66 ROBERT WILSON PARRISH, FL 201
4 6X13 WAYNE GREER LAKE PLACID, FL 200
5 NX03 JOE TILLMAN BRADENTON, FL 190
6 2X81 JON SIEGEL RIVERVIEW, FL 162
7 F228 JOHN FROST SARASOTA, FL 150
8 6880 MARK OAKES VENICE, FL 150
9 2X1X JOE TILLMAN LONGWOOD, FL 142
10 2X94 NICK IANNELLI LONGWOOD, FL 141
1 2XX6 TIM BUTLER SARASOTA, FL 235
2 HX01 TIM HOWZE VENICE, FL 211
3 WX66 ROBERT WILSON PARRISH, FL 201
4 6X13 WAYNE GREER LAKE PLACID, FL 200
5 NX03 CHRIS ADAMS BRADENTON, FL 190
6 2X1X JOE TILLMAN BRADENTON, FL 142
7 JX33 LAURA ADAMS BRADENTON, FL 140
8 NX61 MAX NUEBLER, III SARASOTA, FL 140
9 2X94 NICK IANNELLI LONGWOOD, FL 111
10 3X40 MARK STATON PLANT CITY, FL 100
PRO BIKE
April 27, 2013
Winner:
Roy Hagadorn
Runner Up:
Mike Moore Jr
 
1 291 ROY HAGADORN VENICE, FL 142
2 2117 DENNIS STEWART ST. PETERSBURG, FL 120
3 2056 DON RICHTER PALM HARBOR, FL 110
4 2X13 LUC DAVID SARASOTA, FL 110
5 2721 DAN ABERG UNIVERSITY PARK, FL 110
6 2057 SCOTT DELONG BOYNTON BEACH, FL 103
7 292 CANDY HAGADORN VENICE, FL 100
8 4144 CHRIS SLATER CLEARWATER, FL 92
9 2017 TERRY TROYER OLD MYAKKA, FL 90
10 2170 MIKE MOORE, JR. BRADENTON, FL 81
STREET BIKE
April 27, 2013
Winner:
Roy Hagadorn
Runner Up:
Tim Patrick
 
1 291 ROY HAGADORN VENICE, FL 163
2 277 MIKE MOCNY VENICE, FL 122
3 203 DONALD BLACK, JR. ORLANDO, FL 72
4 181 JONATHAN COLE BRANDON, FL 70
5 222 TIM PATRICK PINELLAS PARK, FL 51
7 4144 CHRIS SLATER CLEARWATER, FL 40
8 2057 SCOTT DELONG BOYNTON BEACH, FL 40
9 339 MANNY CARRASQUILLO CLEARWATER, FL 40
10 225 WESLEY LEE ELLENTON, FL 40
11 465 GARY RUSSELL ENGLEWOOD, FL 40
HARLEY
April 27, 2013
Winner:
Jonathan Cole
Runner Up:
Mark Voss
1 181 JONATHAN COLE Brandon, FL 216
2 1 ROBERT SALEMME SEFFNER, FL 110
3 4 MARK VOSS BRADENTON, FL 101
4 2561 WESLEY LEE ELLENTON, FL 80
5 51 RICH LACHAPELLE VALRICO, FL 71
6 710 CHUCK BOTHE VALRICO, FL 70
7 400 ROB WALL PT. CHARLOTTE, FL 60
8 519 DAVID HARRINGTON LONGWOOD, FL 50
MASTER JR DRAGSTER
April 27, 2013
Winner:
Daniel Young
Runner Up:
Taylor Bouldry
Bradenton Points
X Points
1 220X DANIEL YOUNG PALM HARBOR, FL 143
2 275X KAYLA COSTELLO SEMINOLE, FL 124
3 2081 ROBBY OFFICER PALMETTO, FL 121
4 2022 JULIA BRANNEN DUNEDIN, FL 90
5 225 HALEN RATH MYAKKA, FL 80
6 2033 TAYLORY BOULDRY SARASOTA, FL 71
7 290X JARED KOONTZ PARRISH, FL 70
8 2099 ALEX MORTON RUSKIN, FL 70
9 2108 SIENA SCIGLIUTO SEMINOLE, FL 60
10 264X ELIZABETH KEENE BRADENTON, FL 60
11 2150 HANNAH BOULDRY SARASOTA, FL 60
1 220X DANIEL YOUNG PALM HARBOR, FL 143
2 275X KAYLA COSTELLO SEMINOLE, FL 124
3 290X JARED KOONTZ PARRISH, FL 70
4 264X ELIZABETH KEENE BRADENTON, FL 60
5 261X BOBBY CRAFT MELBOURNE, FL 40
6 270X BRIAN MILLER WINTER HAVEN, FL 40
ADVANCED JR DRAGSTER
April 27, 2013
Winner:
Johnny Brannen
Runner Up:
Travis Logan
Bradenton Points
X Points
1 207X GAGE BURCH PALMETTO, FL 124
2 2084X KATRINA CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 102
3 2028 JOHNNY BRANNEN DUNEDIN, FL 102
4 1984 CHRIS MORTON RUSKIN, FL 80
5 201X ALEXI STOUPAS DUNEDIN, FL 80
6 206X COLTON EVANS MYAKKA, FL 70
7 2127 AUTUMN GREENE BRADENTON, FL 70
8 220X MICHAEL CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 60
9 2049 JACIE HOLLINGSWORTH DUNEDIN, FL 60
1 207X GAGE BURCH PALMETTO, FL 124
2 2084X KATRINA CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 102
3 206X COLTON EVANS MYAKKA, FL 110
4 201X ALEXI STOUPAS DUNEDIN, FL 90
5 220X MICHAEL CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 60
6 208X TROY CARPENTER N. FT. MYERS, FL 50
7 237X T.J. BUTLER SARASOTA, FL 50
BEGINNER JR DRAGSTER
April 27, 2013
Winner:
Cody Krohn
Runner Up:
NICK GUELI
 
Bradenton Points
X Points
1 211X CODY KROHN Rotonda, FL 106
2 125X NICK GUELI ELLENTON, FL 62
3 260X KATE CRAFT MELBOURNE, FL 31
1 211X CODY KROHN Rotonda, FL 106
2 125X NICK GUELI ELLENTON, FL 62
3 260X KATE CRAFT MELBOURNE, FL 31


TOP ET (Box)
March 24, 2013 (NMCA)
Winner:
Chris Adams
Runner Up:
Steve Cable
 
Bradenton Points
X Points
1 TX28 MARK MULLEN BRADENTON, FL 180
2 9496 DAVID PITTS TEMPLE TERRACE, FL 170
3 2694 TODD OSTING TAMPA, FL 150
4 AX22 BRIAN GASPER PT. CHARLOTTE, FL 140
5 250D JOE DAVIDE SEMINOLE, FL 120
6 4557 JOHN MOORE SARASOTA, FL 120
7 2X55 STEVE CABLE BRANDON, FL 111
8 NX78 JERRY NORTON BRADENTON, FL 110
9 2X41 FRED JOHNS PLANT CITY, FL 101
10 205B TIM BIR SAFETY HARBOR, FL 100
11 2X59 JAMES BUNNER, JR. BUSHNELL, FL 100
12 1X96 MAX NUEBLER, III SARASOTA, FL 100
13 0X66 ROB HALL ZEPHYRHILLS, FL 100

1 TX28 MARK MULLEN BRADENTON, FL 180
2 2X55 STEVE CABLE BRANDON, FL 111
3 NX78 JERRY NORTON BRADENTON, FL 110
4 2X41 FRED JOHNS PLANT CITY, FL 101
5 2X59 JAMES BUNNER, JR. BUSHNELL, FL 100
6 1X96 MAX NUEBLER, III SARASOTA, FL 100
7 2XX8 JAY ADAMS MYAKKA, FL 90
8 2X76 TIM BUTLER SARASOTA, FL 80
9 RX61 PAUL REBIS TAMPA, FL 80
10 GX52 DAVID GUERRA ST. PETERSBURG, FL 70
11 BX08 BILL IERNA SEMINOLE, FL 70


MOD ET (Box)
March 24, 2013 (NMCA)
Winner:
Joe Tillman
Runner Up:
Robert Wilson
Bradenton Points
X Points
1 WX66 ROBERT WILSON PARRISH, FL 161
2 NX03 CHRIS ADAMS BRADENTON, FL 150
3 2XX6 TIM BUTLER SARASOTA, FL 143
4 2X81 JON SIEGEL RIVERVIEW, FL 142
5 2X1X JOE TILLMAN LONGWOOD, FL 142
6 6X13 WAYNE GREER LAKE PLACID, FL 130
7 F228 JOHN FROST SARASOTA, FL 130
8 HX01 TIM HOWZE VENICE, FL 130
9 H219 DANIELLE MOCNY VENICE, FL 120
10 2X94 NICK IANNELLI LONGWOOD, FL 111

1 WX66 ROBERT WILSON PARRISH, FL 161
2 NX03 CHRIS ADAMS BRADENTON, FL 150
3 2XX6 TIM BUTLER SARASOTA, FL 143
4 2X1X JOE TILLMAN BRADENTON, FL 142
5 6X13 WAYNE GREER LAKE PLACID, FL 130
6 HX01 TIM HOWZE VENICE, FL 130
7 JX33 LAURA ADAMS BRADENTON, FL 110
8 NX61 MAX NUEBLER, III SARASOTA, FL 110
9 2X94 NICK IANNELLI LONGWOOD, FL 81
10 3X40 MARK STATON PLANT CITY, FL 80




TOP ET (Box)
February 23, 2013
Winner:
Runner Up:
   
Bradenton Points
X Points
1 TX28 MARK MULLEN BRADENTON, FL 130
2 9496 DAVID PITTS TEMPLE TERRACE, FL 130
3 250D JOE DAVIDE SEMINOLE, FL 120
4 2694 TODD OSTING TAMPA, FL 110
5 A222 BRIAN GASPER PT. CHARLOTTE, FL 110
6 2X41 FRED JOHNS Plant City, FL 101
7 4557 JOHN MOORE SARASOTA, FL 100
8 205B TIM BIR SAFETY HARBOR, FL 100
9 2X59 JAMES BUNNER, JR. BUSHENLL, FL 100
10 0X66 ROB HALL ZEPHYRHILLS, FL 100
11 205P MICHAEL PAREMSKY WINTER HAVEN, FL 90
12 1X96 MAX NUEBLER, III SARASOTA, FL 50
13 A233 JOHN BRANNEN 80
1 TX28 MARK MULLEN BRADENTON, FL 130
2 2x41 FRED JOHNS Plant City, FL 101
3 2X59 JAMES BUNNER, JR. BUSHNELL, FL 100
4 GX52 DAVID GUERRA ST. PETERSBURG FL 70
5 NX78 JERRY NORTON BRADENTON, FL 60
6 2X8M DAVE MARCUS, JR. SARASOTA, FL 50
7 BX08 BILL IERNA SEMINOLE, FL 50
8 RX61 PAUL REBIS TAMPA, FL 50
9 2X76 TIM BUTLER SARASOTA, FL 50
MOD ET (Box)
February 23, 2013
Winner:
Tim Butler
Runner Up:
Nick Iannelli
Bradenton Points
X Points
1 JON SIEGEL RIVERVIEW, FL 142
2 6X13 WAYNE GREER LAKE PLACID, FL 130
3 2XX6 TIM BUTLER SARASOTA, FL 115
4 2X94 NICK IANNELLI LONGWOOD, FL 111
5 NX03 CHRIS ADAMS BRADENTON, FL 110
6 3941 MITCH BRADLEY SEMINOLE, FL 90
7 JX33 LAURA ADAMS BRADENTON, FL 90
8 9800 PAIGE SOSA PALMETTO, FL 90
9 2513 KEN ETCHISON SARASOTA, FL 90
10 F228 JOHN FROST SARASOTA, FL 80
11 WX66 ROBERT WILSON PARRISH, FL 80
12 HX01 TIM HOWZE VENICE, FL 80

1 6X13 WAYNE GREER LAKE PLACID, FL 130
2 2XX6 TIM BUTLER SARASOTA, FL 113
3 NX03 CHRIS ADAMS BRADENTON, FL 110
4 JX33 LAURA ADAMS BRADENTON, FL 90
5 2X94 NICK IANNELLI LONGWOOD, FL 81
6 HX01 TIM HOWZE VENICE, FL 80
7 WX66 ROBERT WILSON PARRISH, FL 80
8 2X1A B.J. BIANCHI BRADENTON, FL 70
9 2XRT ROBBIE TROUPE WINTER HAVEN, FL 70
10 NX61 MAX NUEBLER, III SARASOTA, FL 70
PRO BIKE
February 23, 2013
Winner:
Scott Delong
Runner Up:
David Steffy
 
1 2057 SCOTT DELONG BOYNTON BEACH, FL 103
2 CHRIS SLATER CLEARWATER, FL 92
3 DAN ABERG UNITVERSITY, FL 90
4 LUC DAVID BRADENTON, FL 80
5 DAVID STEFFY LAKELAND, FL 71
6 DON RICHTER PALM HARBOR, FL 70
7 ROY HAGADORN VENICE, FL 70
8 DENNIS STEWART ST. PETERSBURG, FL 70
9 CANDY HAGADORN VENICE, FL 70
10 TERRY TROYER OLD MYAKKA, FL 70
11 ROY KOCH LOXAHATCHEE, FL 70

STREET BIKE
February 23, 2013
Winner:
Mike Mocny
Runner Up:
Roy Hagadorn
 
1 ROY HAGADORN VENICE, FL 101
2 MIKE MOCNY VENICE, FL 82
3 DONALD BLACK, JR. ORLANDO, FL 72
4 JONATHAN COLE BRANDON, FL 50
5 CHRIS SLATER CLEARWATER, FL 40
7 SCOTT DELONG BOYNTON BEACH, FL 40
8 GUY BEAULIEU PINELLAS PARK, FL 30
9 TIM HUNT BOYNTON BEACH, FL 30
10 MICHAEL MCMANUS CAPE CORAL, FL 21

HARLEY
February 23, 2013
Winner:
Jonathan Cole
Runner Up:
Rick Lachapelle
1 JONATHAN COLE Brandon, FL 144
2 ROBERT SALEMME SEFFNER, FL 90
3 WESLEY LEE ELLENTON, FL 60
4 ROB WALL PT. CHARLOTTE, FL 60
5 RICH LACHAPELLE VALRICO, FL 51
6 CHUCK BOTHE VALRICO, FL 50
7 MARK VOSS BRADENTON, FL 40
8 MICHAEL MCMANUS CAPE CORAL, FL 31

MASTER JR DRAGSTER
February 23, 2013
Winner:
KAYLA COSTELLO
Runner Up:
ROBBY OFFICER
Bradenton Points
X Points
1 275X KAYLA COSTELLO SEMINOLE, FL 124
2 2081 ROBBY OFFICER PALMETTO,FL 81
3 220X DANIEL YOUNG PALM HARBOR, FL 81
4 2022 JULIA BRANNEN DUNEDIN, FL 70
5 SIENA SCIGLIUTO SEMINOLE, FL 60
6 225 HALEN RATH MYAKKA, FL 50
7 290X JARED KOONTZ PARRISH, FL 50
8 261X BOBBY CRAFT MELBOURNE, FL 40
2150 HANNAH BOULDDRY SARASOTA, FL 40
264X ELIZABETH KEENE BRADENTON, FL 40
2099 ALEX MORTON RUSKIN, FL 40
270X BRIAN MILLER WINTER HAVEN, FL 40

1 275X KAYLA COSTELLO SEMINOLE, FL 124
2 220X DANIEL YOUNG PALM HARBOR, FL 81
3 290X JARED KOONTZ PARRISH, FL 50
4 261X BOBBY CRAFT MELBOURNE, FL 40
5 264X ELIZABETH KEENE BRADENTON, FL 40
6 270X BRIAN MILLER WINTER HAVEN, FL 40
ADVANCED JR DRAGSTER
February 23, 2013
Winner:
GAGE BURCH
Runner Up:
Katrina Carpenter
 
Bradenton Points
X Points
1 207X GAGE BURCH PALMETTO, FL 124
2 2084X KATRINA CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 102
3 1984 CHRIS MORTON RUSKIN, FL 60
4 201X ALEXI STOUPAS DUNEDIN, FL 60
5 220X MICHAEL CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 60
6 2028 JOHNNY BRANNEN DUNEDIN, FL 50
7 2127 AUTUMN GREENE BRADENTON, FL 50
8 237X T.J. BUTLER SARASOTA, FL 50
9 208X TROY CARPENTER N. FT. MYERS, FL 50

1 207X GAGE BURCH PALMETTO, FL 124
2 2084X KATRINA CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 102
3 201Z ALEXI STOUPAS DUNEDIN, FL 60
4 220X MICHAEL CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 60
5 208X TROY CARPENTER N. FT. MYERS, FL 50
6 237X T.J. BUTLER SARASOTA, FL 50
7 206X COLTON EVANS MYAKKA, FL 40
BEGINNER JR DRAGSTER
February 23, 2013
Winner:
Cody Krohn
Runner Up:
NICK GUELI
 
Bradenton Points
X Points
1 211X CODY KROHN Rotonda, FL 74
2 125X NICK GUELI ELLENTON, FL 41
3 260X KATE CRAFT MELBOURNE, FL 31

1 211X CODY KROHN Rotonda, FL 74
2 125X NICK GUELI ELLENTON, FL 41
3 260X KATE CRAFT MELBOURNE, FL 31



TOP ET (Box)
January 12, 2013
Winner:
John Taris
Runner Up:
Fred Johns
1 FRED JOHNS Plant City, FL 101
2 BRIAN GASPER PT. CHARLOTTE, FL 90
3 DAVID PITTS TEMPLE TERRACE, FL 80
4 ROB HALL ZEPHYRHILLS, FL 70
5 JOE DAVIDE 70
6 DAVID GUERRA ST. PETERSBURG, FL 70
7 JAMES BUNNER, JR. BUSHNELL, FL 60
8 MARK MULLEN BRADENTON, FL 60
9 TIM BIR SAFETY HARBOR, FL 50
10 VICKI BRANNEN DUNEDIN, FL 50
11 GREG GALLAGHER DELTONA, FL 50
12 MARK OFFICER PALMETTO, FL 50
13 MARTY CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 50
14 DAVE MARCUS, JR. SARASOTA, FL 50
15 TODD OSTING TAMPA, FL 50
MOD ET (Box)
January 12, 2013
Winner:
Jon Siegel
Runner Up:
Tim Butler
1 JON SIEGEL RIVERVIEW, FL 102
2 LAURA ADAMS BRADENTON, FL 70
3 PAIGE SOSA PALMETTO, FL 70
4 CHRIS ADAMS BRADENTON, FL 60
5 WAYNE GREET LAKE PLACID, FL 60
6 TIM HOWZE Venice, FL 50
7 JOHN FROST SARASOTA, FL 50
8 MARK OAKES Venice, FL 50
9 ROBERT WILSON PARRISH, FL 50
10 MATT CUMMINGS PALMETTO, FL 50
11 JERRY NORTON BRADENTON, FL 50
12 DOUG TIPPETT PALMETTO, FL 50
PRO BIKE
January 12, 2013
Winner:
Chris Slater
Runner Up:
Scott Delong
 
1 CHRIS SLATER CLEARWATER, FL 92
2 SCOTT DELONG BOYNTON BEACH, FL 81
3 DON RICHTER PALM HARBOR, FL 70
4 STEVE MULLER PINELLAS PARK, FL 60
5 DAN ABERG UNITVERSITY, FL 50
6 ROY KOCH LOXAHATCHEE, FL 50
7 TERRY TROYER OLD MYAKKA, FL 40
8 CANDY HAGADORN VENICE, FL 40
9 MIKE MOCNY VENICE, FL 40
10 RICK EATON VENICE, FL 40
STREET BIKE
January 12, 2013
Winner:
Donald Black Jr
Runner Up:
Michael McManus
 
1 DONALD BLACK, JR. ORLANDO, FL 72
2 ROY HAGADORN VENICE, FL 50
3 CHRIS SLATER CLEARWATER, FL 40
4 JONATHAN COLE BRANDON, FL 30
5 GUY BEAULIEU PINELLAS PARK, FL 30
6 MICHAEL MCMANUS CAPE CORAL, FL 21
HARLEY
January 12, 2013
Winner:
Jonathan Cole
Runner Up:
Robert Salemme
 
1 JONATHAN COLE Brandon, FL 82
2 ROBERT SALEMME SEFFNER, FL 60
3 ROB WALL PT. CHARLOTTE, FL 40
4 MICHAEL MCMANUS CAPE CORAL, FL 31
5 BRANDON MULHOLLAND 30
6 ALLEN GUY SARASOTA, FL 30
7 COLIN CHISOLM PLANT CITY, FL 30
8 WESLEY LEE ELLENTON, FL 30
MASTER JR DRAGSTER
January 12, 2013
Winner:
Kayla Costello
Runner Up:
Daniel Young
 
1 KAYLA COSTELLO SEMINOLE, FL 62
2 DANIEL YOUNG PALM HARBOR, FL 51
3 SIENA SCIGLIUTO SEMINOLE, FL 40
4 BOBBY CRAFT MELBOURNE, FL 40
5 ROBBY OFFICER PALMETTO, FL 30
6 JULIA BRANNEN DUNEDIN, FL 30
7 THOMAS MOLLER OSPREY, FL 30
8 CAMRYN FREDRICKSON 30
ADVANCED JR DRAGSTER
January 12, 2013
Winner:
Gage Burch
Runner Up:
Katrina Carpenter
 
1 GAGE BURCH PALMETTO, FL 62
2 KATRINA CARPENTER ST. PETERSBURG, FL 51
3 CHRIS MORTON RUSKIN, FL 40
4 ALEXI STOUPAS DUNEDIN, FL 40
5 SORRYL CANNON DUNEDIN, FL 30
6 CADE CANNON PARRISH, FL 30
7 TROY CARPENTER N. FT. MYERS, FL 30
BEGINNER JR DRAGSTER
January 12, 2013
Winner:
Cody Krohn
Runner Up:
Kaye Craft
 
1 CODY KROHN Rotonda, FL 42
2 KATE CRAFT MELBOURNE, FL 31
3 NICK GUELI ELLENTON, FL 20